Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Istebné.

Kultúrne a športové podujatia

Deň matiekVytlačiť
 

 

Láska mojej mamy je jasná ako deň,
jej láska je prostá ako všedný dobrý deň.

 srdce.jpegDruhá májová nedeľa patrí v Istebnom už každoročne oslave Dňa matiek. Deti a ich mami sa tešia na spoločné stretnutie v kultúrnom dome. Školáci pripravili kultúrny program, ktorým sa svojim mamám poďakovali za všetko, čo pre nich robia. Na úvod programu pani riaditeľka ZŠ s MŠ uviedla pripravený kultúrny program a starostka obce predniesla slávnostný príhovor venovaný matkám. Celý program bol tvorený básničkami, pesničkami a tancom, ktoré symbolizovali lásku detí k rodičom. V závere každá mama dostala malý darček – muškát.


 
 

Stavanie májaVytlačiť
 

   Rok sa s rokom stretol a v Istebnom sme sa opäť stretli na tradičnom stavaní májov, radostne naladení, vyhriati slnečnými lúčmi. Je tu jar, ktorá do každého z nás vlieva novú energiu, nový život. Tráva má nádhernú zelenú farbu, akú už nebude mať nikdy počas roka, obloha je vyumývaná jarnými dažďami, vzduch je plný omamných vôní.

   Stavanie májov bolo a je zaujímavou akciou. Táto pekná tradícia sa v obci udržuje už dlhé roky. Spomíname aj na časy minulé, keď v našej obci mládenci postavili svojej milej máj a do roka sa zosobášili. Ba dokonca chodili stavať máje a niesli ich na pleciach až do susedných dedín, odkiaľ mali frajerky. Máje sa stavali za tmy, ale nikdy pri nich nechýbala dobrá nálada, spev a vždy sa našlo nejaké jedlo a pitie.

   V našej obci staviame vždy v predvečer prvého mája pred obecným úradom máj. Každoročne sa o to postarajú obecní hasiči, samozrejme v spolupráci so športovcami a pracovníkmi obce, ako aj pripravený kultúrny program našich malých hudobníkov (David Turňa, Lenka Katreniaková, Lucka Maderová, Rebeka Maceková a Aďka Šuvadová) a folklórnej skupiny Studnička z Veličnej. Takže celý mesiac máj zdobí našu obec krásny „20 metrový máj“.


 
 

Deň ZemeVytlačiť
 

   Ďakujeme všetkým občanom, organizačným zložkám našej obce (DHZ, MS SČK, MO MS, MO JDS, OŠK), poslancom OZ, zamestnancom obce, ako aj žiakom základnej školy v Istebnom, ktorí sa zúčastnili minulý týždeň celoobecnej brigády venovanej príchodu jari a sviatku Dňa Zeme.

   Aj keď si neustále pripomíname závislosť na cenných daroch, ktoré sú nám poskytované prostredníctvom našej Zeme, musíme konštatovať, že veľa ľudí, mládeže a teenedžerov to vôbec tak nechápu, ba naopak, neustále ničia našu prírodu, znečisťujú verejné priestranstvá, ba dokonca ničia aj spoločný majetok.

   Čistota obce a jej okolia, jej vzhľad, udržiavanie verejného poriadku je v záujme všetkých obyvateľov obce. Sami, svojím správaním, musíme k tomu výrazným spôsobom prispieť, a to tým, že nebudeme ničiť majetok, zariadenia obce, ktoré sú verejným majetkom všetkých obyvateľov a neznečisťovať verejné priestranstvá .

   Neznečisťujme si sami prostredie, v ktorom žijeme.


 
 

Zimná údržba miestnych komunikácií - výzva pre občanovVytlačiť
 

V Ý Z V A

S blížiacim sa zimným obdobím vyzývame všetkých obyvateľov obce Istebné, aby zabezpečili priechodnosť miestnych komunikácií a verejných priestranstiev pre vykonávanie zimnej údržby odhŕňania snehu. Z miestnych komunikácií a priľahlých pozemkov žiadame odstrániť všetky prekážky ako palivové drevo, stavebný materiál a podobne. Ďalej žiadame občanov, aby ohľaduplnejšie parkovali, prípadne parkovali automobily vo dvoroch, či garážach a na vyhradených parkovacích miestach, nakoľko sa blíži zimné obdobie a s tým potrebné zabezpečenie priechodnosti komunikácií a priestranstiev, na ktorých každoročne automobily tvoria prekážku. Výzvu smerujeme tiež k tomu, aby sa pri zimnej údržbe nevyskytli prípadné škody na automobiloch a inom majetku, za ktoré pri neuposlúchnutí tejto výzvy si bude niesť zodpovednosť každý majiteľ sám.

Ďakujeme za pochopenie.

Starostka obce


 
 

Nenašli sa žiadne akcie

dnes je: 22.5.2018

meniny má: Júlia, Juliana

webygroup
ÚvodÚvodná stránka