Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Istebné.

ZPOZ

Uvítanie detí do životaVytlačiť
 

     Vyjadrenie potešenia nad príchodom nových občiankov do našej obce sa uskutočnilo s rodičmi a ich detičkami a zástupcami obce v stredu 29.11.2017 na obecnom úrade v Istebnom.

Vitajte, milé detičky, na svete pod slniečkom.
Pozrite, čo ste nevideli, keď vás mamka nosili pod srdiečkom.
Otvorte očká, nastavte dlane, nech dúha s rozprávkou sadnú si na ne.
Maličkí naši, usmejte sa krásne a ja vaše roľničky uložím do básne.
Povedzte mama, povedzte tata, babička slovíčka starostlivo zráta.
Ukážte, že ste tu, spievajte, výskajte, keď chcete, tlieskajte, no stále sa hrajte!
Slnko vás ochráni, mamka aj ocko budú bdieť nad vami pekných pár rôčkov.
Kým roztiahnete krídla k vlastnému letu a budete kričať celému svetu: my vaše malé sme tu, sme tu...
Počujete spievať, hrať? To vám rodičia hrajú, lebo máte dnes dôvod na oslavu...

 

     Vaše deti oddnes v Istebnom sú doma, ľúbte ich, túľte ich, lásku deľte dvoma. A násobte každý deň štyrmi aj piatimi, lebo láska človečia, tá nemá prázdniny.

 


 
 

Posedenie s jubilantmiVytlačiť
 

     Pri príležitosti dožitia sa okrúhleho jubilea v roku 2017 sme opäť pozvali našich jubilujúcich občanov na slávnostné posedenie s programom a pohostením do priestorov kultúrneho domu v Istebnom v stredu 29.11.2017. Starostka obce vo svojom príhovore poďakovala jubilantom za vykonanú celoživotnú prácu. Do ďalších rokov im popriala pevné zdravie, veľa spokojnosti v kruhu najbližších. Program spestrili žiaci zo ZUŠ Petra Michala Bohúňa v Dolnom Kubíne pod vedením p. učiteľky Vrtichovej a folklórny súbor Rosa Rosička z Dolného Kubína.

     V kruhu svojich rovesníkov, pri malom posedení, pohostení a programe si v družnej debate pospomínali na časy zašlé a dávno minulé.

Milí naši jubilanti, nech slza smútku nesteká po vašej tvári, nech na nej len úsmev vždy žiari.


 
 

Otvorenie ambulancie MUDr. MachajovejVytlačiť
 

     MUDr. Machajová oznamuje, že od pondelka 6. 11. 2017 začína ordinovať v ambulancii v Istebnom, ktorá sa bude nachádzať v priestoroch bývalého klubu dôchodcov (hospodársky pavilón) pri potravinách Koruna.

ORDINAČNÉ HODINY:

Pondelok Ambulancia Istebné 7,00 - 13,30 hod.
Utorok Ambulancia Veličná 7,00 - 13,30 hod.
Streda Ambulancia Istebné 7,00 - 13,30 hod.
Štvrtok Ambulancia Istebné 7,00 - 13,30 hod.
Piatok Ambulancia Veličná 6,00 - 13,00 hod.

 


 
 

Privítanie detí a posedenie s jubilantamiVytlačiť
 

      V stredu 7. júna 2017 členovia Zboru pre občianske záležitosti pri Obecnom zastupiteľstve v Istebnom vítali novorodeniatka našej obce narodené od septembra 2016 do mája 2017 a gratulovali najstarším občanom obce p. Alžbete Salcerovej a p. Michalovi Líškovi (ktorý bol v tom čase v nemocnici).

     Na jednej strane maličné nemluvniatka, noví človiečikovia, ktorí majú celý svet pred sebou, prišli na svet rásť nový život a stali sa najcennejším darom svojim rodičom.

     Na strane druhej naši najstarší občania obce, ktorí už ten svoj život viac-menej prežili, ale ktorých si hlboko vážime a ctíme, pretože nám dávajú takisto ten najcennejší dar - životné poznatky a skúsenosti, ktoré sú nezaplatiteľné. Svojimi radami pomáhajú tým, čo to potrebujú, rozdávajú radosť a lásku svojim najbližším, deťom, vnúčatám a pravnúčatám.

     Všetkým želáme veľa, veľa zdravia, lásky, pokoja a porozumenia ...


 
 

Kultúrne a športové podujatia

3. ročník Súťaže vo varení Katarínskej kapustniceVytlačiť
 

     Súťaž vo varení o naj... kapustnicu sa v Istebnom konala už po tretí krát v katarínsko-ondrejovskom období. Pod patronát si túto akciu vzali po prvý krát dobrovoľní hasiči obce a môžeme skonštatovať, že sa naozaj vydarila. 

    Desať súťažiacich družstiev si zmeralo sily vo varení tradičného oravského jedla. A musíme povedať, že kapustničky boli naozaj všetky výborné a chutné, aj porotcovia sa zhodli vo výsledom bodovaní. Body boli skoro na rovnakej úrovni, s malými odchýlkami, takže pochvalu a ocenenie si zaslúžia všetci súťažiaci. A dokonca aj tí najmenší, ktorí podkladali pod kotle ... Veď nech sa len priúčajú ....

     Krásne, príjemné novembrové počasie a katarínsku sobotu, spríjemnenú kultúrnym programom a dobrou náladou počas celéhoho dňa, si užili snáď všetci a dobrá nálada  pokračovala aj v noci na katarínskej zábave. 

     Všetkým súťažiacim aj organizátorom ďakujeme a tešíme sa opäť o rok!

Vyhodnotenie:

I. miesto:     DHZ Istebné     

II. miesto:    Gutalax

III. miesto:   OŠK Istebné

IV. miesto:   DHZ Turčiansky Ďur, KAMARÁTI

V. miesto:    Hubári

VI. miesto:   MO MS Istebné, Jednota dôchodcov, ZO SZPB Istebné

VII. miesto:  DUGAS

 


 
 

Deň obce Vytlačiť
 

     Leto, o ktorom môžeme povedať, že bolo v celku vydarené, sa skončilo a prehupli sme sa do sychravej jesene. I napriek nepriaznivému počasiu naša obec tradične, už po desiaty krát, mala otvorené srdcia dokorán. 

     Desiaty ročník Dňa obce Istebné, slávnostný deň, je výnimočný pre nás všetkých. Pre starších i mladších, pre deti, ale aj pre rodákov, ktorých osud odvial do rôznych kútov našej krajiny.

     Hlavný program, ktorý otvorili heligonkárky sestry Bacmaňákové spolu s mladými heligonkármi spod Choča, sa konal v priestoroch kultúrneho domu. Ďalšími účinkujúcimi boli seniori z Oravanu Tvrdošín, deti našej obce, evanjelická skupina "Jemu všetko" a šermiarska skupina Bella Tores z Martina. Programom sprevádzal zabávač, humorista a spevák Stano Vitáloš. Atrakcie pre deti, chutný guláš, občerstvenie a nejaké tie stánky so suvenírmi zaujali tiež každého. Na svoje si prišli snáď všetci účastníci podujatia.

     Ani naše žienky z Červeného kríža a kalanetiky, či Jednoty dôchodcov, sa nedali zahanbiť. Napiektli chutné sladké i slané dobroty, ktorých výťažok z predaja za symbolickú cenu poputuje ďalšiemu ťažko zdravotne postihnutému obyvateľovi našej obce. 

     Úprimne ďakujeme všetkým, ktorí prijali pozvanie na desiaty ročník Dňa obce Istebné a prišli medzi nás. Tiež ďakujeme všetkým, ktorí obetavo pracovali na celej príprave a konaní osláv. Veríme, že sme všetci spoločne zabudli na každodenné starosti a námahy, spoločne sme sa zabavili a tešili zo stretnutia.

     DOVIDENIA O ROK!


 
 

Nenašli sa žiadne akcie

dnes je: 12.12.2017

meniny má: Otília

webygroup
ÚvodÚvodná stránka