Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Istebné.

Kultúrne a športové podujatia

Deň detíVytlačiť
 

„V každom z nás je krásne dieťa a to dieťa povedie ťa do krajiny snov, kde je život hrou. Darujme si v tento deň s láskou aspoň jeden sen“

 

   Medzinárodný deň detí  je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Oslavuje sa každoročne 1. júna. Na Slovensku sa slávi od roku 1952. Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí (World Conference for the Wellbeing of Children) v Ženeve, vo Švajčiarsku v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete.

   Dnes našim deťom prajeme len a len šťastnú budúcnosť, lásku svojich rodičov a deň čo deň prežiť tie najkrajšie a najradostnejšie chvíle v kruhu svojich rovesníkov a svojej rodiny. Ani  v našej obci  sa na toto nezabúda, keď si každoročne tento sviatok spolu s deťmi pripomíname a venujeme im popoludnie plné hier a zábavy.

   Veď nakoniec, posúďte sami...


 
 

Deň matiekVytlačiť
 

 

Láska mojej mamy je jasná ako deň,
jej láska je prostá ako všedný dobrý deň.

 srdce.jpegDruhá májová nedeľa patrí v Istebnom už každoročne oslave Dňa matiek. Deti a ich mami sa tešia na spoločné stretnutie v kultúrnom dome. Školáci pripravili kultúrny program, ktorým sa svojim mamám poďakovali za všetko, čo pre nich robia. Na úvod programu pani riaditeľka ZŠ s MŠ uviedla pripravený kultúrny program a starostka obce predniesla slávnostný príhovor venovaný matkám. Celý program bol tvorený básničkami, pesničkami a tancom, ktoré symbolizovali lásku detí k rodičom. V závere každá mama dostala malý darček – muškát.


 
 

Prechod partizánskym chodníkomVytlačiť
 

     Obecný úrad Istebné a Obecný úrad Párnica spoločne so ZO SZPB Istebné a matičiarmi z Istebného zorganizovali pri príležitosti 73. výročia SNP prechod partizánskym chodníkom z Istebného cez Párnicu na Bralo nad Malou Lučivnou spojený s položením venca pri pamätníku. Potom sa turistickým chodníkom premiestnila takmer 60-členná skupina pred pamätník v Lučivnej, kde ich čakali hostia a priami účastníci odboja - 97-ročný vojnový veterán František Jurina zo Zuberca, Dr. Jaroslav Prokop a Matej Valocký z Turca.

     Mladí požiarnici z obce Párnica položili veniec k centrálnemu pamätníku a po odznení štátnej ruskej a slovenskej hymny. Pavol Stuchlý uvítal hostí a prítomných priamych účastníkov odboja. Za pekného počasia dobre padlo občerstvenie, sladkosti pre deti a výborný guláš. Deti si mohli zastrieľať na terč zo vzduchoviek a p. Jaroslav Prokop porozprával o veciach a skutočnostiach, ktoré sa stali v tejto oblasti Lučivnej v období SNP. Teší nás, že mládež prejavila záujem s množstvom otázok. Pri pamätníku sa tento rok stretlo takmer deväťdesiat účastníkov a každý si prebral pamätný list.

     


 
 

Nenašli sa žiadne akcie

dnes je: 23.6.2018

meniny má: Sidónia

webygroup
ÚvodÚvodná stránka