Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Istebné.

Kultúrne a športové podujatia

Deň detíVytlačiť
 

„V každom z nás je krásne dieťa a to dieťa povedie ťa do krajiny snov, kde je život hrou. Darujme si v tento deň s láskou aspoň jeden sen“

 

   Medzinárodný deň detí  je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Oslavuje sa každoročne 1. júna. Na Slovensku sa slávi od roku 1952. Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí (World Conference for the Wellbeing of Children) v Ženeve, vo Švajčiarsku v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete.

   Dnes našim deťom prajeme len a len šťastnú budúcnosť, lásku svojich rodičov a deň čo deň prežiť tie najkrajšie a najradostnejšie chvíle v kruhu svojich rovesníkov a svojej rodiny. Ani  v našej obci  sa na toto nezabúda, keď si každoročne tento sviatok spolu s deťmi pripomíname a venujeme im popoludnie plné hier a zábavy.

   Veď nakoniec, posúďte sami...


 
 

Deň matiekVytlačiť
 

 

Láska mojej mamy je jasná ako deň,
jej láska je prostá ako všedný dobrý deň.

 srdce.jpegDruhá májová nedeľa patrí v Istebnom už každoročne oslave Dňa matiek. Deti a ich mami sa tešia na spoločné stretnutie v kultúrnom dome. Školáci pripravili kultúrny program, ktorým sa svojim mamám poďakovali za všetko, čo pre nich robia. Na úvod programu pani riaditeľka ZŠ s MŠ uviedla pripravený kultúrny program a starostka obce predniesla slávnostný príhovor venovaný matkám. Celý program bol tvorený básničkami, pesničkami a tancom, ktoré symbolizovali lásku detí k rodičom. V závere každá mama dostala malý darček – muškát.


 
 

IV. ročník súťaže Družstiev prvej pomoci Vytlačiť
 

     Slovenský červený kríž, územný spolok Orava Dolný Kubín, v spolupráci s Obcou Istebné zorganizoval už IV. ročník súťaže Družstiev prvej pomoci dospelých z celej Oravy, ktorý sa konal tetno rok v našej obci v sobotu 10. júna 2017.

     Prvenstvo v tejto súťaži už po tretí krát obhájilo družstvo domácich, Miestny spolok SČK v Istebnom, za čo im patrí veľké poďakovanie.

     Miestne organizácie slovenského červeného kríža sú založené na dobrovoľnej a nezištnej pomoci, pri ktorej musia obetovať veľa svojho voľného času a snaživej práce popri svojich rodinách, či pracovnej vyťaženosti, za čo im patrí poďakovanie a uznanie. Prispievajú tak ku všeobecnému poznaniu prvej pomoci a svojim príkladom ukazujú hlavne deťom a mládeži, ako sa stať lepším človekom a ako zachrániť ľudský život poskytnutím prvej pomoci, či darovaním krvi, ako aj inou prospešnou činnosťou.

    Ďakujeme všetkým organizátorom súťaže, kuchárom, ktorí navarili chutný guláš, miestnym občanom, ktorí napiekli vynikajúce koláče, figurantom - našim deťom zo základnej školy, ktorí si pri tejto súťaži tiež počínali výborne.

Súťaže sa zúčastnili nasledovné družstvá:

  • DDP Zákamenné
  • DDP Breza
  • DDP Hladovnka
  • DDP Medzibrodie
  • DDP Istebné
  • DDP Klin
  • DDP Oravská Polhora
  • DDP Vasiľov

  


 
 

Nenašli sa žiadne akcie

dnes je: 23.6.2018

meniny má: Sidónia

webygroup
ÚvodÚvodná stránka