Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Detské ihrisko

V parku v Istebnom vyrástlo nové detské ihrisko

     Obecný park v Istebnom prešiel renováciou. Obyvatelia obce teraz majú k dispozícii moderné detské ihrisko a nové spevnené prístupové cesty. Na realizáciu projektu prispela aj Prvá stavebná sporiteľňa, a.s.

     Obec mala už dlhšie v pláne premeniť starší park z 50. rokov na komplexnú relaxačnú zónu pre miestnych obyvateľov. Nakoľko by takýto zámer vyžadoval investíciu presahujúcu 25 000 EUR, rozhodla sa obec realizovať revitalizáciu priestoru postupne.

     Aktuálne bolo preinvestovaných 10 610 EUR, z ktorých 5 000 EUR získala obec z grantového programu Prvej stavebnej sporiteľne, a.s., zameraného na renováciu vnútroblokov a verejných priestorov obytných súborov. Tieto prostriedky boli použivé na zemné práce, výsadbu a prvky detského ihriska, ktoré boli v parku nainštalované. Realizácia asfaltových prístupových chodníkov v hodnote vyše 4 600 EUR bola prefinancovaných z prostriedkov, ktoré poskytla miestna firma HOVAL, s.r.o. Zvyšok nákladov pokryla obec, ktorá prispela materiálom a dobrovoľnou prácou občanov v hodnote 1 000 EUR.


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka